Teez.sk – štýlová kvalita | samolepky, tričká, obrazy

Ako lepiť?

Lepenie samolepiek je vhodné vykonávať v uzavretom priestore (garáž, podzemné garáže a pod.). Samozrejme je možné samolepky lepiť vonku, tu treba však počítať s vplyvom vetra a prachu.

Pred nalepením samolepky je potrebné očistiť a odmastiť povrch na ktorý sa bude daná samolepka lepiť. Po očistení skontrolujte aby vám na očistenom povrchu neostali nejaké čiastočky látky a pod..

Teraz môžete pristúpiť k samotnému lepeniu. Samolepka, ktorú od nás obdržíte sa skladá z troch základných častí:

  1. podkladový papier – tzv. liner
  2. fólia, z ktorej je vyzeraná samolepka
  3. prenosná fólia

Skôr ako pristúpite k lepeniu je vhodné popritláčať stierkou alebo plastovou kartou prenosovú fóliu na samolepku. Samozrejme tento krok sme už vykonali pred odoslaním samolepky, ale je vhodné ho pred lepením zopakovať.

Následne samolepku priložte na očistené miesto nastavte ako ju chcete mať nalepenú a prilepte si ju o povrch najlepšie maliarskou páskou aby sa vám pri lepení neposunula.

Následne treba preložiť samolepku z jednej časti k druhej aby ste mohli začať odstraňovať podkladový papier. Odstráňte tento papier a začnite priliepať samolepku, ktorú samozrejme treba zvrchu pritláčať stierkou alebo plastovou kartou. Tento postup zopakujte aj so zvyškom samolepky.

Následne prejdite celú samolepku striekou alebo plastovou kartou. Teraz môžete začať strhávať prenosovú fóliu v ostrom o uhle aby ste nestrhli aj samolepku.

Po jej strhnutí je vhodné ešte prejsť samolepku stierkou zabalenou v handre aby ste nepoškodili samolepku a vytlačili poprípadné bublinky.

Teraz už len treba nechať samolepku aspoň 12 hodín mimo mrazu, vody a vetra aby mala čo najdlhšiu životnosť.